Kurgusõlme juures olev muhk 04.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on hetkel suur paanikahoog, sest olen avastanud oma kõrisõlme kõrval väikese muhu. Kui kaela sirutan, on seda silmaga ka näha, on tunda ka katsudes. Kui näpuga seda liigutan, siis ta veidi liigub seal sees ja ise tundub suhteliselt kõva olevat. Aravastasin selle paar nädalat tagasi ja siis oli vist veidi ka valulik. Arvasin, et need võivad olla lümfisõlmed, aga nädalate möödudes pole muutusi näinud ja ta pole taandunud. Ma viibin ise Eestist veel paar nädalat eemal, kuid see ei anna mulle kuidagi rahu ja tekitab suurt stressi. Palun öelge, mis see olla võib ja ega see ometi kasvaja ei ole?
Täpsustan veidi asukohta, see on täpselt kõrisõlme kõrval, üleval,kus lõppeb kael ja algab lõuaosa.

Suurelt ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks ola ikkagi lümfisõlmega, kuigi ilma nägemata/katsumata ei saa selles kindel olla. Esimesel võimalusel pöörduge perearstile.