Krambid ja jala sääre kondi juures tursunud koht juba mitu kuud 03.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi oli mul kilpnäärme kõrvalnäärme operatsioon. Mõned kuud hiljem algasid krambid jalgades, vahel ka kätes ja ribide juures. Jala sääre peal-justkui oleks jala ära löönud on valuline koht, kergelt paistes ja pikalt seistes läheb nahk ümbert punaseks ja üha suuremas ulatuses juba mitu kuud. Mul on tehtud ka 4-5 aastat tagasi veeni operatsioon. Kas peaksin muretsema või lihtsalt ära kannatama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõrvalkilpnäärme operatsiooni järgselt krampide korral võib olla tegu katsiumi regulatsiooni häirega. Võiksite perearsti juures kontrollida Ca taset veres.