Lehterrinna operatsioon. 10.06.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, umbes 4 kuud tagasi sain ma teada, et mul on lehterrind. Käisin mitmel arstil. Üks arst soovitas trenni teha ja see pidavat natuke aitama... Enda arvates on lohk nii suur, et oleks vaja op teha. Teine arst arvas, et jätab selle minu otsustada. Mul on paar küsimust seoses opiga ja opi järgse ajaga. Kas on teada kui tõhus see op on? Kas kõik kellele on op tehtud, on asja korda saanud? Kui riskantne on op ise, kui traat sisse pannakse? Peale opi kui kaua tuleb haiglas taastuda ja kui ruttu võib jalule saada ja tööle naasta? Kas seni, kui traat on sees, võib nt rasedaks jääda või mis täpsemalt siis 3a keelatud on? Kas lehterrind võib tagasi tulla? Kas on kuskilt võimalik leida rohkem infot selle opi kohta?
Ette tänades vastuste eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimusi palju, konkreetseid vastuseid kahjuks mitte. See on kaunis spetsiifiline valdkond, milles ei pea ennast eksperdiks.
Kahjuks kindlasti mitte kõik operatsioonid ei õnnestu, ebaõnnestumiste protsenti selle operatsiooni puhul nimetada ei oska. Tuleks küsida selle arsti käest, kes hakkab Teid opereerima. Haiglas olete ehk paar nädalat. Tööle kui see pole mitte raske füüsiline töö, võiks minna ehk ühe kuu möödudes. Traat ei sega rasestumist kindlasti aga enne poolt aastat operatsioonist ma ei peaks lapsetegemist mõistlikuks. Kui operatsioon õnnestub ja olete täiskasvanud inimene, siis lehterrind tagasi ei tule.