Õlg liigesest väljas 24.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Õlg paigaldati kiirabis ja tõmmati siis keha külge kinni. Öeldi, et kui side läheb lõdvaks, siis tuleb uuesti siduda. Käisime uuesti sidumas, seoti teistmoodi kui enne, nüüd on inimene mures, et kas tehti valesti. Kui palju võib käsi liikuda ja kas siduda võib ka kodus see inimene, kes nägi, kuidas arsti juures seoti? Traumast on möödas nädal.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei usu, et midagi valesti on. Põhimõte seisneb selles, et kätt liigutada võimalikult vähe, et see uuesti oma "pesast" välja ei läheks. Kui ta välja läinud ei ole, siis peaks kõik korras olema. Käsi võiks olla ka ilma sidemeta, kuid siis on oht uuele luksatsioonile.