Valu vasakul kubeme piirkonnas 12.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kolm aastat tagasi hakkas äkitselt vasakul kubeme piirkonnas valutama. Tol ajal kestis see valu oma 3 kuud ja sama äkitselt ka kadus. Valu on selline suhteliselt vaikne, aga häirib ikkagi. Samas mul on tunne, et eriti hakkab valutama peale füüsilist koormust. Pikali olles, umbes 30 minuti jooksul, valu kaob. Hommikul aga tund peale tõusmist hakkab jälle vaikselt tunda andma.
Nüüd siis peale kolme aastat hakkaski jälle valutama. Millest see võib küll olla? Günekoloogi juures sai käidud, seal kõik korras. Uriini proov samuti korras. Perearst ei oska nagu midagi öelda.
Selle valuga kaasneb ka vahel tunne, nagu kuskil oleks midagi ees ja veri ei saa korralikult liikuda. Selline ebameeldiv tunne tekib aeg-ajalt. Kõht on pigem kinni ja vahel nagu tuleks õhku maost ülesse. Muidu magu pole mul kunagi valutanud. Ja samal ajal on ka kõhus selline pingetunne ja gaase on ka rohkem.
Ma tõesti ei tea, et mis see sellist valu põhjustada võib ja kelle poole siis peaks pöörduma. Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu kubemes ja maos on omavahel raske seostada. Võimalik, et tegu kahe erineva probleemga. Kubeme valu võib olla ka algava liigeshaiguse sümptom. Peaksite perearstiga nõu pidama ja ilmselt mingid esmased uuringud korraldama.