Kannikas lihaserebend? 22.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Paar nädalat tagasi kukkusin libedaga maja ees tagumikule - tõusin püsti, oli natukene valus, aga ei midagi hullu. Mida päev edasi, seda valulikumaks tagumik läks. Nüüd on sellest möödas juba natukene üle kahe nädala ja vasak kannikas paistes ja justkui kõva tükk oleks naha all - istuda väga valus - mõtlesin, et tegu põrutusega lihtsalt ja möödub paistetus ajapikku, aga ei.
Olen nüüd kolmel viimasel päeval ka viinakompressi teinud haigele kohale ja üritanud ka olla lamavas asendis ja mitte istuda.
Tänase päeva seisuga hirmutab kõige rohkem see kõva tükk (ca 7 cm diameetriga) naha all, nahk selle koha pealt lillakas- kas tegu võib olla lihaserebendiga või väga tugeva põrutusega? Luumurd see ju olla ei saa, sest siis ma ei saaks liikudagi?
Kas pöörduda EMO-sse ja lasta pilt teha?

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See "tükk" peaks olema verevalum, mis tekib igasuguse tugeva trauma korral - luumurd, lihasrebend, lihase tugev muljumine, jne. Röntgenpilt näitab luulisi struktuure, mis vaevalt Teie puhul katki on. Suure hematoomi resorbeerumine võib võtta isegi 1-2 kuud aega ja mõnikord on vajalik verevalum ka välja lasta, kui ta ise ei resorbeeru. Praegu soovitan veel kannatlik olla, kõik soojendavad protseduurid, k.a. kompressid, on omal kohal. Esialgu soovitaksin näidata end perearstile ja temaga nõu pidada.