Vasaku jala valu 21.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

14.04.2013a peale rahulikku pidu ärgates jalasäär valus. Ei saa jalga krõnksu panna, väga valus. Peol ei kukkunud, ei hüppanud ega midagi sarnast. Jalg on valutanud ca nädal ja natuke on paremaks läinud, kuid öösiti magada ikka ei lase. Paistetust pole ja katki ka pole. Olen jalga masseerinud ja valuvaigistavate kreemidega määrinud. Kuna töötan välismaal ja suhelda väga ei oska, üritan siit abi saada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kirjelduse peale ei oska midagi pakkuda, kuna inforamatsiooni on vähevõitu. Ei selgu, kas jala kõverdamine on valus põlvest või kuskilt mujalt. Kui enesetunne on paremaks läinud, siis pealtmääritavad salvid ja kompressid on igal juhul omal kohal. Arvan, et tegu on siiski väikse traumaga, mida pidumeeleolus lihtsalt ei märganud. Alternatiiviks võiks olla ka veenitromboos, mis aga eeldaks turse olemasolu.