Sidekoe kahjustus - kipsis jalg - mis edasi? 14.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt mul pandi eelmine pühapäev jalg kipsi. Öeldi, et on sidekoe kahjustus, veel lisati, et peab olema 10 päeva, aga samas ka midagi sellist, et võin varem ära võtta ja proovida.
Täna on täis 8 päev. Võtsin kipsi ära, kuna homsest hakkab kool ja jube raske oli end kooli orgunnida, kui endal autot pole, aga rasked tööd.
Kuidas ma saan kindlaks teha, kas mu jalg on valmis selle jaoks, et kipsi enam pole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

kahjuks ei oska ma sellele küsimusele vastata, kuna minule pole selge, mille pärast jalg kipsi pandi. peaksite küsima ikka selle arsti käest, kes kipsi pani.
Ilma midagi teadmata, peaksin kriteeriumiks valu. Kui kõdnimisel valu ei ole, siis arvan, et kipsi ätavõtmisest midagi hullu ei ole.