Trauma kukkumisega 12.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Kukkusin neli nädalat tagasi päris hullusti oma käe ära. Lõi hirmus paiste, siis nagu ei valutanudki nii hullusti. Käisin kiirabis, seal tehti pildid, aga murdu ei avastatud. Pandi lahasesse ja võtsin ibumetiini 400-st. Tegin igasuguseid kompresse ja jahutasin. Valu aina kasvas. Käisin Tallinnas Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonnas. Tehti uued pildid, aga murdu ei leitud. Anti soovitusi, mida teha. Hoidsin kätt kõrgemal, jahutasin, võtsin valuvaigisteid. Nüüd on paistetus maas, aga peopesa ja käevars on väga hellad, naugu kõrvetaks koguaeg. Ja sirgu ei saa kätt. Eilsest kirjutas perearst uue rohu välja - Recoxa 15 mg. Tahaks teada, kas olen liiga kannatamatu või võib juba mingeid harjutusi käele teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui luumurdu ei olnud, peaks kindalsti hakkama juba kätt harjutama. Alustama peaks ilma koormusteta liigutamisest.