Nahaalune muhk 06.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus selles, et otsa ees, näol, on mul väike muhk. Ta on suhteliselt valulik, pigistades ei tule midagi välja. Kõrval on paar väiksemat muhukest. See on juba paar päeva mul nii olnud, desinfitseerin ka seda iga hommik ja õhtu. Teeb murelikuks. Lugesin, et see olevat ateroom.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ateroom on üks võimalustest. Pgistada ei soovita, võite tekidada põletiku. Ateroomi vastu räägib lühike haiguse aeg - ateroom tekib pikema aja jooksul, pigem võib see olla algav furunkel või follikuliit (karvanääpsu põletik.