Süvaveenitromboos (küsimus seoses vastusega, mille andsite) 25.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kas ravisukad on ainus ravi? Või aitab veel midagi, kui on olnud süvaveeni tromboos?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ravisuka kandmine ei tee olematuks läbitehtud tromboosi ega taasta hävinud klappe veenides. Ravisukk aitab säilitada kujunenud olukorda, et turse jalgadel ei süveneks. Kui on kalduvus tromboosideks, siis tarvitatakse veel verevedeldajaid, põletikuvastaseid ravimeid - ükski neist ei asenda aga sukki.