o-jalad 24.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on mul varajasest lapsepõlvest o-jalgsus. D-vitamiini olen imiku eas saanud. Kuna ei tea kuidas nende asjadega on, siis sooviksin rohkem infot. Kuulnud olen ka, et kui põlvede kaugus on üle 5cm-i , siis tuleb konsulteerida arstiga. Olen arstiga rääkinud, aga kõik asi on selle taha jäänud, et olen kõva spordi tegija ja kardan, et hilisemas elus võib võib operatsioon suurt rolli mängima hakata. Niisiis palun Teie abi.

Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ortopeedilise probleemiga, mis ei ole minu eriala. Nii 0-jalad kui ka X-jalad on disponeeritud vanemas eas artroosi kujunemisele, kuna nimetatud patoloogiad põhjustavad liigespindade ebaühtlast kulumist. Kui need O-jalad ei takista Teid sporti tegemast, siis vaevalt et keegi pakuks praegu Teile korrigeerivat operatsiooni. Peale operatsiooni tipptasemel sporditegemine on aga küsitav. peaksite minema ortopeedi vastuvõtule, kellega seda probleemi arutada.