Võimalik veenipõletik või tromboos 20.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paremas jalasääres mullitab, käivad 10 - sekundilised valuhood ning kogu aeg kõndides ja istudes on tiriv ebamugavustunne, nagu oleks säär köitega kinni seotud, mis liiguks nagu alla ja üles. Vahepeal on tunda isegi põlve kõõluse vahel ning enestunne on uimane ning pea valutab. Pöördusin 24 tundi pärast valu algust erakorralisse meditsiini, kus pika ootamise järel naerdi mind välja ja käituti väga halvasti, nagu ma oleks sinna niisama aega veetma läinud." Et kui mul oleks tromboos, siis peaks mul jalg paistes olema ning sinine". Mina olen uurinud ja lugenud, et see võib olla sügavamates veenides ning siis ei pruugi üles paistetada. Praegu hakkasin iseseisvalt võtma ibumax 400, et vähegi leevendada võimalikku põletikku.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Süvaveeni tromboosi puhul on iseloomulikuks just väljendunud turse, valu on suhteliselt tagasihoidlik. Kuna mina pole Teie jalga näinud, siis ei saa ma tromboosi ei kinnitada ega ümber lükata. Kirjelduse järgi Teil tromboosi pigem ei ole. Ibumaxi võtmine on igal juhul õige tegu, põhiline, et seda ei tee tühja kõhu peale. Kui vaevused siiski nädalaga ei kao, peaksite pöörduma perearsti poole.