Jalgade pidev surisemine ja kangus 16.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul jalalabad juba mitmendat päeva surisevad kogu aeg ja on kanged. Selline tunne nagu jalalabad oleksid kivikõvad. Olen teinud jalavanni ja mudinud neid, kuid miski ei mõju. Kas oleks mul võimalust ise teha mingit ravi või peaksin ikka arsti poole pöörduma?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole päris kirurgiline probleem, mistõttu pole päris õige inimene vastama. Sekkejs, et vastata, oleks vaja teada ka, mille järgselt vaevused tekkisid: pingutus, harjumatu tegevus, külmetamine, vms. Kui nädalaga vaevused ei kao, oleks tark perearsti poole pöörduda.