Põlve paistetus 01.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Põlv läks paiste üleöö. Trenni ei tee eriti ega ka pole kuhugi vastu ära löönud põlve. Milles võib olla paistetuse põhjus? Kõndida on ka veidike ebameeldiv, ei saa jalga sirutada ega krõnksu tõmmata. Kas asi võib olla tõsine?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma traumata põlve paistetus viitab reumaatilisele haigusele. Soovitan minna perearstile, kes võiks teha vereproovid põletikunäitajatele, mis võiksid minu hüpoteesi kinnitada või ümber lükata.