Moodustis kaelal ning keelealune paistes 22.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eile pealelõunal tundsin paremal pool kaelal imelikku munajat moodustist, mis õhtuks oli juba katsudes muutunud suureks ja kõvaks munaks (oluliselt suurem kui tavalised põletikus lümfisõlmed tunduvad, aga asukoht umbes sama). Samuti oli keele alune paremalt poolt nagu paistes ja süües tegi suurt valu - kipitas ja tekitas keelde krampe. Palavikku ei olnud, kurk valus ega punane polnud ka. Täna otsustasin pöörduda erakorralisse vastuvõttu, kus mind saadeti ühe arsti juurest teise juurde, kõigepealt nina-kõrva kurguarsti juurde, kus öeldi et tõenäoliselt tegemist süljenäärmete kividega. Näo-lõualuukirurgi juurest öeldi, et need kivid ei ole kindlasti ja saadeti ultrahelisse, mis ei näidanud midagi. Nii saadetigi mind siis koju, öeldi, et ärge siis sööge palju ja rääkige vähem. Valuvaigisteid võite ka võtta. Eelpool kirjeldatud muna kaelal aga teeb jätkuvalt väga haiget ning teeb söömise piinarikkaks. Õhtuks ei ole enam ka rääkida kuigi hea ning paremas kõrvas tunnen samuti sügelust ja survet. Oskate soovitada, kuhu pean veel pöörduma? Kas tõesti tegemist nähuga, mille pärast ei tasu muretseda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teid on läbi vaadanud just spetsialistid, kelle juurde mina Teid selliste kaebustega saadaksin. Kui nemad peale Teie läbivaatust pole midagi leidnud, siis minul on väga raske teistmoodi arvata. Kui Teie vaevused aga süvenevad, siis ma soovitaksin uuesti end nendele spetsialistidele näidata.