Varba murd 15.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juhtus selline asi, et murdsin oma suure varbaluu kuu aega tagasi. Jalg pandi kohe järgmisel päeval kuuks ajaks kipsi. Olin kuu aega kipsiga, kui ära võeti, siis varbaluu oli kuidagi nagu suurem ja ikka veel paistes(mitte sinine), valus on hetkel seda painutada ka, kõndida on veidi valus. Olen väga mures ning tahaks teada, kas see valu läheb üle ning kas see kondi suurus läheb normaalseks tagasi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kipsi äravõtmisel peale varbamurdu on Teie poolt kirjeldatu täiesti ootuspärane. Luumurru järgne valu võib aeg ajalt tunda anda isegi aastate järel. Kindlasti läheb aga kogu asi paremaks, kui praegu on.