Suured valud nabapiirkonnas 13.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Neli päeva tagasi tundsin kükitades ning põlvesid vastu kõhtu pannes naba piirkonnas valu, alguses valu ei olnud tugev, pigem häiriv.
Valu on iga päevaga aina süvenenud, nüüd juba tugev valu naba piirkonnas(kui näpuga ringitada ümber naba, siis valu on kõige suurem paremal pool, kuid tugev valu valdab ka naba üla- ning alaosas. Köhida on praktiliselt võimatu, sest valu on väga suur. Tundub nagu naba ümbrus oleks kõvastunud just paremal, ülal ning all. Mõned sentimeetrid eemal enam valu alakõhus ei tunne.
Endal plaanis nädal aja pärast Taisse sõita ning ei tea mis teha, on koduseid ravi võimalusi? Mida teha ?
Palun abi!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Süveneva kõhuvalu puhul peaks kindlasti näitama end arstile - alustama peaks perearstist. Arvesse tulevad paljud haigused apenditsiidist kuni pitsunud nabasongani. Ainult toodud kirjelduse järgi pole kahjuks võimalik diagnoosida ega veel vähem ravi ordineerida.