Ebameeldiv tunne alakõhus 13.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Selline mure, et alakõhus paremal pool on pidevalt imelik tunne, nagu mingi asi liiguks, aga katsudes nagu ei tunne midagi. Otseselt valu ei ole. Pool aastat tagasi oli mõnel päeval tunda ka terav valu ja arvasin et pimesoolega midagi, aga enam pole midagi olnud. Vahel masseerides hakkavad gaasid liikuma ja ebameeldiv tunne läheb vähemaks. Samas on kogu aeg tunda see ebameeldiv tunne. Olen käinud perearsti juures ja saadeti ka ultraheliuuringule, aga seal ei leitud midagi. Öeldi, et gaasi paun oli kuidagi suur ainult. Mis see olla võib? Kas tõesti gaasidest?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apenditsiidile sellised vaevused ei viita. Pigem võiks tegu olla mingi seedehäirega. Soovitaksin pöörduda gastroenteroloogi poole.