Alla neelatud hambakroon 02.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere .Suur mure.Neelasin koos toiduga alla hambakrooni.Tõenäoliselt pole ta organismist väljunud juba 4 päeva.Mida pean tegema?Palun soovitage.Ette tänades murelik klient

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hambakroon võib olla erineva suuruse ja kujuga - selle järgi võib prognoosida tema iseeneslikku väljumist (koos roojaga). Kui Teil sellest mingeid vaevusi ei ole, siis ei soovita midagi ette võtta. Kui aga peaksid tekkima valud, palavik või oksendamine, peaksite pöörduma kohe haigla valvetuppa