Soole uuring ehk koloskoopia 27.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin teada, kas koloskoopiat tehakse ka kompuutertomograafiga? Kui tehakse, siis millises haiglas ning palju see maksab?
Küsin seetõttu, et minu gastroenteroloog ITK`s peab vajalikuks teha koloskoopia uuringt. Seda teeks ta tavalisele moel ehk koloskoobiga ning narkoosis. Narkoosis, sest olen alakaaluline ning uuring oleks mulle väga valulik.
Erinevatel põhjustel sooviksin leida soole uurimiseks koloskoobiga alternatiivi.

Samuti sooviks teada, kas üldnarkoos on vastunäidustatud, kui on allergiad valuvaigistitele? Allergia on ibuprofeeni, diklofenaki vastu ja hambaarstide poolt kasutatavate tuimestite puhul tuleb mulle väga väikeses annuses adrenaliini anda, vastasel juhul tekivad krambid ning süda hakkab liialt kiirelt lööma, mis vajab siis rohtudega maha rahustamist.

Kõike head

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Koloskoopia alternatiiviks on olemas kolograafia - tehakse kompuutertomograafiga spetsiaalse programmi olemasolul.
Narkoosi selleks vaja ei ole. Vaatamata Teie allergiatele, ei näe ma aga ühtegi põhjust, miks Teile ei võiks ka narkoosi teha. Koloskoopiqa ja kolograafia poleks siiski päris indentsed protseduurid - kui kolograafial leitakse mingi patoloogia, millest oleks vaja võtta proovitükk, siis tuleb teha hiljem ka koloskoopia, et neid proovitükke saada.