Hüppeliigesel olevad laigud ja sõlmekesed 28.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on olnud juba üle aasta mõlema jala hüppeliigese kohal lillad laigud. Seal on ka kerged sõlmekesed. Valutanud ega valusad nad siiamaani ei ole. Algul olid 1cm läbimõõduga ja nüüdseks on 3cm läbimõõduga. Suur mure, et milles on probleem?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata on raske vastust anda. Naha pigmentatsiooni muutused võivad viidata venoossele puudulikkusele. Võimalik, et tegu ka nahahaigusega. Kui perearst ei oska asja seletada, paluge ennast kellegi juurde konsultatsioonile saata.