Sapikivid ja operatsioon 23.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on kindlasti vaja operatsioonile minna, kui on avastatud sapikivi 20mm, pidi sapijuha kinni ummistanud, plaaniline op kuu aja pärast. Äkki saaks kuidagi teistmoodi tablettidega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapikivide definitiivne (lõplik) ravi seisneb kogu maailmas vaid sapipõie eemaldamises koos kividega. Tablettidega võib saada vaid ajutist leevendust - antud haigushoo taandumist, kuid mingit kindlust, et see ei kordu, see Teile ei anna.