Lõhkenud veresoon? 09.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem seisneb selles, et mul on arvatavasti jalas lõhkenud veresoon. See on valulik ja suhteliselt sinine. Mõned arvasid, et äkki on "sinikas" , aga ma ise nii ei arva. Mida ma peaksin tegema? Kas peaksin näitama arstile? Kas on mingeid ravimeid millega saaksin seda ravida ilma arsti külastamata?

Ette tänades. : )

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nn "sinikas" on see igal juhul - meditsiinikeeles "verevalum". Kas see on tekkinud traumast või spontaansest veresoone lõhkemisest polegi nii oluline. Tavaliselt ka iseeneslikule veresoone lõhkemisele eelneb väike trauma, mida aga inimene lihtsalt ei pruugi märgata.
Raviks soovitaksin tugisukka + määrimine hepariini sisaldava salvi või geeliga (Lioton 1000, Hepagel, vms. )