Peale songa oppi 15.09.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, käisin talvel kubemesonga operatsioonil(paremal pool asus). Kõik tundus korras olevat, aga nüüd viimased neli kuud vahetevahel annab see piirkond tunda, nt hommikuti hell valu või ringutades end tunnen nagu kisuks vms, käisin korra ka perearsti jutul sellega ja tema ei osanud midagi öelda, kahtlustas pimesoolt ja soovitas mingeid valuvaigisteid, mida ma ei kasutanud, kuna sain aru, et see pole lahendus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Songaoperatsiooni järgselt võib ringutades olla valu veel kaunis pikka aega. Seotud on see armkoe kootumisega. Mõnedel inimestel (kuni 10%) võibki jääda songaoperatsiooni järgselt nn düskomfort. See ei väljendu valus vaid ebamäärases tundes armi piirkonnas, seda eriti siis, kui on kasutatatud plastikaks songavõrke. Ei teaküll, kas Teil kasutati. Igasugused soendusprotseduurid ja kompressid peaksid kasuks tulema - arm muutub pehmemaks.