Kandluu murd 07.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus on selline, et murdsin poolteist kuud tagasi kandluu ja tehti operatsioon ja pandi sisse 2 tugivarrast ja üks 3,5mm plaat. Küsimus siis selline, et kui kiiresti paranevad sellised luumurrud maksimaalselt? Kuna jalg on olnud ilma kipsita poolteist kuud, aga õrnalt varvaste peale toetades on ikka valus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste murdude paranemine võtab aega 6-8 nädsalat. ja ka peale paranemist võite tunda koormuste puhul murrukohas valu.