Õnnetus jalatallaga kuumas kliimas Indias - kas vajalik penitsilliinisüst 01.03.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Hr. R Indiast, kohe kivi kukkus südamelt! tänan ja tervitan Teid! Kuna Eesti inimene on harjunud süsti imejõudu uskuma, siis kas oleks kasu tagantjärgi penitsiliinisüstist? Jäi eelmises kirjas täpsustamata, et haavast tuli verd ja haav on päkas ja lõigati ära umbes 2-3cm suurune tükk nahka, küllaltki paks nahatükk. 8.märts on äralend ja jalg on endiselt paistes ja hirm on.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühest penitsilliinisüstist kindlasti kasu ei ole. Antibiootikumi peaks siiski tarvitama vähemalt 5 päeva ja nagu ma ütlesin, on antibiootikumi süstimise mõte ainult selles, kui inimene ei saa suu kaudu rohtu võtta (oksendab) või kui kindlal rohul polegi suukaudset ravimvormi. Ega eelmisele kirjale mul midagi lisada ei olegi. Et haav on lahti, on hea - mäda tekkimisel väljapääs kindlustatud.