"Muhk" käel - kelle poole pöörduda ? 26.02.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kelle poole pöörduda, kui vasaku käe veeni kohal / sealt , kus tavaliselt võetakse vereprooviks verd / on muhk,mis annab end tunda. Minu meelest on mul õhtuks ka käelaba sinine, mõnikord hommikuti paistes. Kuna olen füüsiliselt aktiivne ning mul oli hommikuti tavaks saanud teha hiina rahvameditsiini põhimõttel terve rida harjutusi s.h. ka kuivhõõrumist, siis mulle tundub , et mu vasak käsi ei taha sellist "ülesäratamist" , sest muhk, mis ärgates on kadunud, ilmub kohe välja. Ka tasulisest perearsti nõuandetelefonilt soovitati kätt mitte masseerida. Kuna probleem ei ole ilmselt vanadusega seotud, tahaks ikkagi oma käe korda saada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ei oska ka mina ainult Teie kirjelduse järgi otsustada, millega on tegemist. Kui Teile tundub,et käele ei meeldi hõõrumine, ei näe ka mina põhjust, miks peaksite seda tegema.
Kuna kirjeldate muhku seoses veresoontega, siis võiksite seda näidata kirurgile. Näitamisest on aga vaid siis kasu, kui on mida näidata.
Selle muhu pärast ei näe ma küll mingit takistust aktiivne olla, küll aga peate ettevaatlik olema südame rütmihäirete tõttu.