Laparoskoopia operatsioon 24.01.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul perearst kuulis 10 aastat tagasi mu südames kahinaid. Ta saatis mind kardioloogi juurde, kes vaatas ultraheliga, et üks südame klapp laseb hästi väheke verd tagasi. See pidi olema kaasasündinud.
Nüüd lähen varsti laparoskoopia operatsioonile, et uurida munajuhade seisundit. Tehakse ka narkoos. Kas peaksin muretsema, et operatsioon ja valuvaigistid võivad südamele halvasti mõjuda? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see Teile tavaelus mingeid piiranguid ei sea, ei tohiks ka narkoosi ega laparoskoopilise operatsiooniga mingeid probleeme olla. Südamele narkoos halvasti ei mõju.