Punnis kõht 10.05.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

mul on elu aeg olnud punnis kõht, enamuse ajast hoian seda sees. Lapsena olin väga peenike ja nägin välja "näljapaistes". Kõhulihased on tugevad, treenin neid regulaarselt, nii sisemisi kui ka välimisi, kuid kui kõhu lõdvaks lasen, on see ikka punnis, ulatub ette juba rindade alt. Samuti on mul suur ja etteulatuv ribikorv. Millest see võib olla tingitud ja kas selle suhtes saab midagi ette võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimeste kehakuju on väga erinev, sealhulgas ka rinnakorvi osa. Teatud erinevuse juures saame rääkida ka anomaaliatest. Ainult Teie kirjelduse järgi ei saa ma kuidagi otsustada, kas Teie kehakujul on midagi tõsist viga või Te lihtsalt ei ole sellega rahul. Kui on tegu anomaaliatega, tehakse ka korrigeerivaid operatsioone haigekassa kulu ja kirjadega. Kas ja kuidas on Teid võimalik aidata saab öelda vaid peale Teie läbivaatust.