Punn ja valu seljas 03.05.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

3 päeva tagasi avastasin alaseljalt kahtlase valuliku punni. Tundub nagu punni keskel oleks valge täpp ja punni ümbert on naha all nagu turses või kõva. Mõne päevaga ei muutunud selle välimus, kuid 3. päeval tekkis peale pikka istumist päeval tugev alaseljavalu täpselt selles punni piirkonnas, mis muutis kõik kehalised tegevused üsna valulikuks. Tol hommikul hoidsin ka last pikalt süles ning kahtlustan, et tuul võis ka seljast läbi tõmmata. Mis see punn olla võiks ning ei tea, kas see alaseljavalu on sellega seotud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Punn võib olla karbunkul või furunkul - nahamädanikud, aga ka ateroom (rasunäärme tsüst). Ilma nägemata midagi kindlat väita ei saa. Arvan, et vajate arsti abi. Pöörduge esmalt perearstile.