Valutavad põlved 14.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu probleem seisneb selles, et viimasel ajal on hakanud põlved valu tegema.
Olen tegelenud elus spordiga regulaarselt ja kehakaal on täiesti normis (viimasel ajal pole sporti teinud, seega traumat olla ei saaks)
Nüüd aga on hakanud põlved valutama.
Vahepeal on põlvede tagant lihtsalt selline jube kange tunne, nagu ei tahaks hästi liikuda, siis jälle jalga sirutades lööb sisse terav valu, mis tuntavalt lööb mööda konti alla.
Hullemaks on läinud asi viimasel ajal hommikuti, kui tõustes on juba püstisaamine väga valulik. Samuti on põlved "kinni" ehk siis käivad justkui väga raskelt.
Probleem algas alguses vasakust põlvest ja nüüd on jõudnud ka teise põlve.
Samuti mainin ära, et koos esimese põlvevaluga ilmnes valu ka teise jala kannas ja rindkeres (kolmnurgas).
Mida ette võtta ja kuhu pöörduda?
Milles võib asi olla ja kas "haigus" võib süveneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimusi palju ja nii napi informatsiooni alusel midagi põhjapanevat öelda ei oska. Kuna olen ka üldkirurg ja mitte ortopeed, siis soovitan alustada perearstist. Selline häda võib kuuluda kas ortopeedi või reumatoloogi kompetentsi.