Pöidla liiges "paistes" 06.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lõin poksitrennis pöidla ära, pöidla liiges on paistes (see liiges, mis on labakäele ligemal), juhtus see 5. veebruaril. Siiamaani on see suurem kui vasaku käe pöidlal ning on valulik, kui panna käsi tugevalt rusikasse. Erakorralises öeldi, et on liigesekapsli põrutus. Aga kuna pöial pole korda saanud, siis kas võib olla midagi tõsisemat või selline vigastus paranebki nii kaua?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumad paranevad erinevalt, olenevalt kudede vigastuse ulatusest. Te ei maininud rö-pildi tegemist - kui luuvigastust ei esine, siis aeg ongi see mis aitab. Sel ajal tuleks kindlasti vältida uute vigastuste teket.