Kubemesonga operatsioon. 05.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mind ootab ees kubemesonga operatsioon. Töötan klienditeenindajana, kas on siiski on vajalik/soovituslik võtta haigusleht vähemalt nädalaks? Pärast op-i peaksin ülejärgmisel päeval tööl olema. Kas on hea mõte kohe tööle naasta?
Tahtsin ka küsida, kuivõrd on võimalik, et kubemesong põhjustab vahekorras talumatut valu. Naistearstil öeldi, et kõik on okei.
Pärast op-i peaks hoiduma trennist umbes kaks kuud. Kuidas on lood seksuaalvahekorraga? Millise aja jooksul peaksin seda vältima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõistlik on jääda haiguslehele 1-2 nädalaks, sõltuvalt enesetundest. Valu kannatav inimene ei sobi klinditeenindajaks - kuskilt hakkab see ikkagi välja paistma. Trennist hoidumine on samuti väga individuaalne - vältida tuleks igal juhul harjutusi, mis põhjustavad valu. Seksiga võib tegeleda kohe, kui selle vastu huvi tekib. Partner võiks olla siiski ettevaatlik, et mitte liigse tormakusega Teile valu põhjustda.
Song iseenesest ei tohiks vahekorra ajal valu põhjustada, kuid ega päris kindlalt seda väita ei saa. Kui song oli valu põhjuseks, siis peale operatsiooni peaks see ära kaduma.