Valutavad jalaveenid 18.01.02 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane naine. Minu mureks on viimasel ajal tuikavad ja nagu pressivat valu andvad veresooned reitel, eriti ühel ( näha on laiemad tumesinised ja lillad triibud, punnis ega kobrulised ei ole, v.a. suvel väga palavaga ). Esimesi selliseid veresooni hakkasin märkama peale esimese lapse sündi 7 aastat tagasi.

Palun Teilt infot, kuidas saada sellise spetsialisti vastuvõtule, kes veresoontega tegeleb. Ise elan Pärnus ja pole kuulnud, et siin keegi spetsiaalselt selle alaga tegeleb ( või on? ).

Kas selliseid mittekobrutavaid veenilaiendeid ka kirurgiliselt eemaldatakse, olen kasutanud Lioton 1000 geeli, see on aidanud ainult jalgade tursumise korral, sooned on ikka sinised, koledad ja valutavad.

Tänan

K.T.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veresoonte laienditega tegelevad Eestis praktiliselt kõik üldkirurgid, minu teada ka pärnus. Esimene pöördumine perearsti saatekirjaga peaks toimuma nende poole. Juhul kui nende juurest abi ei peaks saama, võiksite pöörduda ka veresoontekirurgi poole - Tartus, Tallinnas või Keilas (vajalik samuti suunamine perearstilt või Pärnu kirurgilt).

Teie küsimusest - kas mittekobrutavaid veenilaiendeid ka opereeritakse - ma päris hästi aru ei saa. Veenilaiendeid opereeritakse, kuid mis tähendab mittekobrutav, jääb kahjuks mulle arusaamatuks.