Jalakondi kasvamine 23.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minul nimelt selline probleem, et ostsin uued tossud ja nende kandmisest hakkas ühel jalal välisküljel väikese varba juurest kont suuremaks minema. Kas on olemas midagi, mis seda suurenemist aitaks ära hoida? Olen kuulnud, et kui kasvama on hakkanud, siis kasvab päris palju, aga olen alles noor inimene ja ei tahaks omale koledaid jalgu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga, mis ei ole päris minu eriala. Tavaliselt ei ole tegu mitte kondi kasvamisega, kui luu pöördumisega, mille tõttu alumine pind pöördub välja. Sellele lisandub pidevast survest pehme koe hüpertroofia. Abi võiks olla spetsiaalsetest tallatugedest. Soovitan pöörduda ortopeedi poole.