SL osaline vigastus 21.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen oma randmeprobleemidega arstide juures käinud juba alates aprill 2010 a.
Samuti olen saanud ka erinevat ravi, nende hulgas magnetravi, Kenolog süste, erinevaid põletiku ravimeid (ARCOXIA,DICLOBERL), aga need pole aidanud. Käisin ka 12. jaanuaril 2011 MRT uuringul, mis näitas siis, et randmel on SL osaline vigastus. Raviarst (reumatoloog) pani mulle raviks peale siis MELOXICAM tabletid ja määrimiseks DICLAC geeli. Küsimusele, et millise arstipoole pean pöörduma, kui mulle nendest ravimitest abi ei ole, vastas arst, et ta ei teagi nagu, millise arsti poole peaksin siis pöörduma. Olen käinud ka ortopeedi ja neuroloogi juures, kuid nemad ei ole mind ka aidata saanud....Et küsiksingi Teie käest, et kas sellist vigastust on üldse võimalik ravida ja kui kaua ravi kesta võiks ja mida saaksin ise teha selle jaoks, et üldse terveks saada ja millise erala arsti juurde peaks sellise probleemiga pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist spetsiifiilise ortopeedilise probleemiga, mis jääb minu kompetentsist välja. Soovitaksin pöörduda dr. Heimani või dr. Kase poole - nemad on ortopeedid, kes on spetsialiseerunud käeprobleemidele.