Hüppeliigese trauma 14.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes kuu aega tagasi venitasin oma jala välja. Esimene päev ei saanud jalale astuda, teine päev oli juba parem. Käisin ka erakorralises, tehti röntgen, kuid arst ütles, et murdu polnud ja et kõik saab korda. Kuid nüüd on juba kuu möödas ja mu hüppeliigese luu tundub suurem olevat (mu kaks jalga on erinevad sealt katsudes). Ma ei saa oma jalga välja sirutada, tohutult valus on ning selline tunne, nagu miskit kisub. Ma saan täiesti vabalt kõndida ja muud teha, kui välja sirutada ei saa, ning katsudes ka valutab, nagu oleks sinikas.
Nüüd ma ei teagi, milles asi on, kas mu jalg ikka veel paraneb või on midagi tõsist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hüppeliigese vigastus võib tunda anda ka rohkem kui 1 kuu. See, et luud terved olid on hea, aga pehmete kudede vigastust röntgenis kahjuks näha ei olegi. Kõige tähtsam sel puhul on, et uuesti antud piirkonda ei vigastaks, kuna värskelt paranenud armkude on õrn ja uueks vigastuseks pole sellist jõudu tarviski. Soovitan kanda tugisidet või ortoosi.