Soolte probleem? 27.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen olnud pikalt depressioonis - ca 4a, millega on kaasnenud igasuguseid hädasid, 2a tagasi oli selle tulemusena pärasooles põletik. Tehti uuring, rektoskoopia vist. Sel aastal on tekkinud probleem sapipõiega ja sealt edasi ka sooltega. Sügisel tehti ultraheli kõhuõõnest, kõik oli korras, nii maks, neerud kui sapipõis. Kõhus paremal pool nabast natuke allpool ja täitsa paremas küljes naba ja roidekaare vahelisel alal on kerge press ja aeg-ajalt torgib, katsudes on kõht pehme. Mis kõige rohkem muret teeb, on see, et parem külg on kange - nii õlavööde, parem säär ja jalalaba ning isegi parem külg kaelast, nagu veri ei käiks läbi-kas probleemid kõhus võivad külje kangestumist põhjustada? Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on Teie hädade põhjus seotud depressiooniga. Kõiki Teie vaevusi mingi konkreetse kirurgilise haigusega siduda pole võimalik, liiatigi kui uuringutel pole midagi leitud.