Pimesoole op. 21.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Taastun pimesooleoperatsioonist, sain täna haiglast välja, nüüd uurin internetis ringi ja vaatan, et mitmed inimesed kirjutavad, et nad võtsid peale pimesooleoperatsiooni antibiootikume. Mulle ei ole aga mitte midagi välja kirjutatud ja tilguti all olin ka vaid enne operatsiooni ja selle ajal. Kas kõikidele ei kirjutatagi siis antibiootikume välja või jätsid mu arstid midagi kahe silma vahele?

Kas aastavahetusel alkoholi tarbimine on täiesti välistatud? (Siis saab u 2 nädalat opist)

Ja millal jälle seksida võib?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apendektoomia järgselt pole antibiootikumide võtmine üldsegi mitte obligatoorne - kõik sõltub milline oli Teilt eemaldatud ussripiku seisukord, kui ladusalt kulges operatsioon ja milline on Teie enda reaktsioon põletikule. Kõige rutiinsemalt piisab operatsiooni eelselt tehtud nn. profülaktilisest antibiootikumi doosist (minu teada tehakse Eestis kõigis haiglates).
Väike sampusebokaal pole aastavahetusel üldsegi mitte välistatud, suurematest kogustest ma siiski hoiduksi.
Seksimisega on nii, et kui tahtmine on, ei tohiks see midagi halba teha. Kui väga vara alustada, võib see küll valu põhjustada - operatsiooni piirkond on tupele/emakale väga lähedal. Partneril tuleks olla arvestav ja ettevaatlik.