Valu paremal kõhus-uuringud!? 25.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind on piinanud viimased 4 kuud ebamäärased kõhu-, puusa- ja seljavalud paremal küljel. Valu on selline tuim ja hootine. Vereanalüüsid, peitevere analüüsid, kõhukoopa UH ja MRT vaagnast on olnud korras kõik.
Nüüd soovitatakse teha veel kompuutertomograafia kõhukoopast. Ausalt öeldes olen tänaseks kõikvõimalikud mustad stsenaariumid enda jaoks juba valmis maalinud, uuritud ja puuritud on igatepidi, midagi siiani leitud ei ole. Tahaksin teada, kas kompuutertomograafia käigus võib veel välja tulla mingi hirmus diagnoos, olgugi, et siiani on kõik uuringud olnud patoloogiata? Kas võib olla, et kõhukoopa UH ei näita organites muutusi, aga kõhu KT käigus võib ilmneda mingi kohutav diagnoos? Ehk et ma ilmselt üritan küsida Teie käest, et kas võib olla tõesti nii, et tehtud uuringud ( minu puhul siis UH ja MRT) ei anna mulle veel põhjust kergemini hingata?!
Sümptomid on siiani olnd siis tuim valu paremal ribide all ja hootine, kohati see valu kiirgub puusa ja sealt alaselga.
Tänan väga Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna MRT pole vist tehtud kogu kõhust, siis on CT tegemisel kindlasti mõte. UH-ga saab avastada suhteliselt suuri protsesse kõhukoopas, CT-ga saab ka palju väiksemaid haiguskoldeid leida. Lisaks on UH uuring suuremal määral subjektiivne olenedes uuringu tegija kogemusest. CT uuringu järel saab seda vaadata mitu radioloogi, mistõttu tõenäosus haiguse olemasolul seda avastada on suurem.