Kas kõhtu kompides võib tunda soolt? 27.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul esineb aeg-ajalt probleeme kõhukinnisusega. Vahel on kõht ka valutanud ilmselt sellepärast. Hiljuti aga kompisin kõhtu ja tundsin vasakul pool alakõhus midagi kõva ja see oli valus..see ei ole mitte tükk, vaid nagu pikk riba või midagi taolist. Sellega seoses tekkiski küsimus, et kas kõhtu katsudes on normaalne tunda soolt ja kui see on täis, siis on nagu kõva? Või peaks muretsema kasvaja pärast hoopis...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhukinnisuse korral kõhnal inimesel võib täis soolelingusid tunda küll. Teie vanust arvestades on kasvaja siiski vähe tõenäoline, kuigi mitte päris võimatu. Kui kõhu korda saate, siis peaks erinevalt kasvajast palpeeritav sooleling kaduma.