Valu peale pimesoole operatsiooni 18.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 21.juulil ehk siis pea 2 kuud tagasi tehti mulle pimesoole op. Nüüd paar nädalat on aeg-ajalt tunda valu selle haava kohas (kõhus sees siis). Valu tekib, kui toimetan aktiivsemalt (koristan, käin jooksmas, ka pärast sauna). Valud ei ole väljakannatamatult tugevad ja ei kesta kuigi kaua, aga ebamugav on küll. Kas võib tegemist olla liidete valuga?

M-L

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi liidete valusse hästi ei usu - see võiks olla natuke teise iseloomuga, põhjustades kõhupuhitust ja oleks seostatav söömisega. Pigem on tegu haavas toimuvate protsessidega, armkoe formeerumise ja muu sarnasega. Igasugused soojusprotseduurid võiksid kasuks olla.