Veenilaiend trauma järel 11.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin täna, - libisesin, väänasin natuke jalga. Jala peale ilmus hämmastavalt suur veenilaiend kolmes kohas. Ma ei tea mida teha. Hetkel on nagu sinikad ja verevalumid, väga valusad. Kukkudes sain põhihoobi põlve välisküljele. Hämmastav ongi, et veen kobrutas jalasääre peal seal, kus ma kunagi pole näinud - välisküljel.
Olen sama jalaga veenioperatsiooni järjekorras, aga sinna on veel aega.
Kas peaksin olema liikumatult või liikuma?
Veresoonte arsti juurde on järjekord isegi tasuline 2 kuud.
Mida soovitate? Kas on tavaline, et traumaga veenilaiend niimoodi pinnale ilmub?
Tänan teid.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selle veenilaiendi pärast ei näe põhjust muretsemiseks - see on asja väline külg. Kui millegi pärast muret tunda, siis vaid vigastuste pärast, mis traumaga seoses võisid tekkida. Igal juhul on Teil praegu näidustatud tugisuka kandmine. Veenilaiendi pärast liikumine pole vastunäidustatud. Reeglina vigastus vajab esialgu rahu, mida tõsisem vigastus, seda pikemalt.