Päraku vähk? 05.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Selline küsimus, et mul on kubeme piirkonnas mingi poolteist kuud olnud mingi punnilaadne asi, algul seda pigistades oli see väga valus ja sinaka värviga, aga nüüd on valu mööda läinud. Kas te oskate öelda millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie kirjelduse järgi ilma nägemata ei ole kahjuks võimalik diagnoosida. Kubemes võib olla põletikuline lümfisõlm, kui jala peal on mingi põletik või trauma. Teie vanust arvestades välistaksin päraku vähi, mida ise pakute.