Tugev herilase nõelamise järgne mädanik käes 24.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

10 päeva tagasi nõelas herilane. Nüüd käsi mädaneb. Paise on tekkinud ka küljele. Käin erinevate kiirabiarstide juures sidumas. Dreenid on sees, et mäda väljutada. Elan valuvaigistite ja antibiootikumidega. Palun aidake! Viimane arst, kuhu pöördusin arvas, et äkki peaks pöidla amputeerima! Dagnoosideks on pandud nahaabstsess...furunkul, karbunkul, panariitsium, puusa turse jne...
Üks doktor soovitas kaaliumpermanganaadi lahuse vanni....

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt korra kohtusime ka EMO-s, kus mina lasin Teile ka rö pildi teha. Pildi vaatamine jäi juba järgmisele arstile, kuna miu valvekord lõppes. Kuigi Te ise rõhutate herilase hammustust, oli Teil enna seda paar nädalat ka trauma -pöial jäi ukse vahele. Minu arvates mängib Teie haiguses see suuremat rolli kui herilane.
Soovitaksin Teil pöörduda Mustamäe haiglas dr. Nõmme vastuvõtule.