kipsis jalg 15.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

4 päeva tagasi vigastasin kannakõõlust (osaline rebend), traumapunktis pandi jalg kipsi. Üritan nüüd kohaneda selle kõigega, tuttavalt sain tugikepid, millega kodus ringi käisin. Praeguseks on kaenla alt lihased nii valusad, et iga samm on piin, samuti annab tunda juba ka terve jala kannakõõlus (liikusin vahepeal ühel jalal hüpates). Ei ole ülekaaluline ja olen mõõdukalt sporti teinud kogu aeg. Saan aru küll, et tuleb rahu anda jne, kuid elan üksi ja elementaarsega tahaks ikka ise hakkama saada. Kas kargud oleksid paremad kui tugikepid? Mida soovitate kiiremaks paranemiseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sporditegemine küll aitab karkudega hakkamasaamisel aga karkudega kõndimist Te vaevalt treeninud olete. kargud koormavad käsi kindlast vähem kui küünarkepid. Peale rahu ja täisväärtusliku toitumise polegi midagi soovitada - aeg parandab.