Tükk kaelal 06.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes kuu aega tagasi tundsin kaela taga paremal poolel väikest liikuvat tükki. Võib-olla on see seal juba varem olnud, pole lihtsalt katsunud. Kaela taga teisel pool sellist asja ei tundu olevat.
Tükk on umbes sõrmeotsa suurune, ei ole valulik, tundub naha all liikuv, ei ole suurenenud. Muid tervisehädasid ei ole.
Millega tegu võib olla? Lümfisõlm, lipoom vms? Kas peaks muret tundma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt pakutud võimalused on kõik reaalsed. Ilma nägemata/katsumata ei oska mina üht teisele eelistada. Soovitan näidata perearstile.