Lisapõrn 25.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin täna ultrahelis kõhukoopauuringul. Öeldi, et kõik on korras, ainult mul on üks lisapõrn. Küsisin, et mida see tähendab? Sain vaid teada, et see pole midagi ohtlikku, vaid anatoomiline eripära. Umbes 8 aastat tagasi tehti mulle ka sama uuring, kuid siis mul sellist anatoomilist eripära polnud. Kuidas sellest lisapõrnast ikkagi aru saada ja kas see võib olla kuidagi seotud kaelanäärmete tursumisega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline anatoomiline eripära oli Teil kindlasti ka 8 aastat tagasi, aga siis kas vaatleja seda ei näinud või ei osanud vaadata. Anatoomiline eripära pole kindlasti seotud kaelanäärmete tursumisega.