Veri munandikotis kubemesonga lõikuse järgselt 11.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
07.05.2010 oli mul kubemesonga lõikus. Esmaspäeval avastasin et munandikotis on veri (tume-lillakas värvus munandikotil). On see mööduv nähtus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hematoom ehk verevalum munandikotis on kaunis sagedane nähtus songaoperatsiooni järgselt, kuna anatoomiliselt on songa ja munandikott üksteisega tihedalt seotud. Tavaliselt see kaob umbes 1 kuu jooksul.